Percy Jackson Dizisi

Percy Jackson serisi uzun zamandır hayranları tarafından beklenen bir diziye uyarlanıyor. Yazar Rick Riordan tarafından yazılan bu popüler roman serisi, macera dolu bir dünyada geçmektedir. Dizi, büyüleyici bir mitolojik düşünce evrenine sahip olacak ve tüm izleyicileri kendine çekecek. Yaratıcılığı ve kalitesiyle öne çıkan bu seri, izleyiciler tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Bu heyecan verici dizi Percy Jackson serisine olan hayranlığı daha da artıracak. Dizinin konusu ve oyuncularıyla ilgili bilgileri öğrenmek için takipte kalın.

Konu

Percy Jackson dizisi, Rick Riordan’ın aynı isimli popüler roman serisinden uyarlanmıştır. Serideki ilk beş kitap, “Hırsızın Şimşeği”, “Deniz Tanrısı’nın Laneti”, “Titanların Laneti”, “Canavarlar Denizi” ve “Son Olimpiyat” kitaplarıdır. Dizi, modern dünyada yaşayan antik tanrıların ve yarı tanrıların maceralarını konu alacaktır. Serinin ana karakteri Percy Jackson, su tanrıçası Nereid’in oğlu ve özel yeteneklere sahip bir yarı tanrıdır. Dizide, Percy, annesinin kaybolması ve kendisine gelen tehditlerle mücadele ederken, farklı mitolojik varlıklar ve onların dünyalarıyla da karşılaşacaktır.

Oyuncular

Percy Jackson dizisi için oyuncu kadrosu belli oldu. Başrolde, Prenses Olduğunu Sanan Kız filminde de oynayan Logan Lerman’ın yerine Chris Mason, Percy Jackson karakterini canlandıracak. Ayrıca Alexandra Daddario’nun canlandırdığı Annabeth Chase rolünde Teagan Croft yer alacak. Jake Abel’in canlandırdığı Luke Castellan karakterini ise Danny DeVito üstlenecek. Diğer karakterler ise şöyle:

  • Brandon T. Jackson – Grover Underwood
  • Sean Bean – Zeus
  • Catherine Keener – Sally Jackson
  • Nathan Fillion – Hermes
  • Melina Kanakaredes – Athena

Oyuncuların seçimleri hayranlar tarafından büyük bir merakla bekleniyordu ve seçilen oyuncuların karakterlere uygun olduğu düşünülüyor. Dizinin oyuncu kadrosu, sevilen roman serisinin hayranları tarafından heyecanla karşılanacak.

Başrol Oyuncusu

Geçtiğimiz günlerde Rick Riordan’ın popüler roman serisi “Percy Jackson” dan uyarlama bir dizi çıkacağı açıklanmıştı. Dizi severlerin heyecanla beklediği bu yapımın başrolünde, ABD li genç oyuncu, Uma Thurman’ın kızı Maya Thurman-Hawke oldu. Maya, daha önce “Prenses Olduğunu Sanan Kız” filmindeki performansıyla tanınıyor. Ünlü aktris, aslen 1998 yılında doğan, şimdilerde 22 yaşında olan genç oyuncu dizi de “Percy Jackson” karakterini canlandıracak.

Diğer Oyuncular

Dizide yer alacak diğer oyuncular arasında Annabeth Chase karakterini canlandıracak olan Alexandra Daddario da var. Jake Abel, Luke Castellan rolüne hayat verecek. Brandon T. Jackson ise Grover Underwood karakterini canlandıracak. Nathan Fillion, Hermes’i canlandıracak. Yine dizide Anthony Head, Chiron olarak karşımızda olacak. Bunların yanı sıra, Clarisse La Rue, Nico di Angelo, Rachel Elizabeth Dare gibi önemli karakterleri canlandıracak oyuncular da açıklandı. Bu karakterlerin oyuncuları ise henüz netleşmemiş durumda.

Yapımcılar ve Yayıncılar

Percy Jackson dizisi, 20th Television ve Disney+ ortak yapımıdır. Yeni yapımcı ekibi, roman serisi hayranlarının gözdesi olan Rick Riordan’ı da kadrosunda bulunduruyor. Riordan, dizi yapımında danışmanlık ve senaryo konularında rol alıyor.

Disney+, dizinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanacağı platformdur. 2021 yazında yayına girmesi planlanan dizi, diğer ülkelerdeki izleyicileri tarafından da heyecanla bekleniyor.

Yapım Şirketi

Percy Jackson dizisi, 20th Television tarafından üretilen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. 20th Television, The X-Files, Buffy the Vampire Slayer, Arrested Development gibi birçok başarılı dizinin yapımını üstlenmiş bir şirkettir. Ayrıca, şirketin Lost, Modern Family, The Simpsons gibi diğer bazı ödüllü televizyon programlarının üretim aşamasına da katkı sağladığı bilinmektedir. Bu nedenle, Percy Jackson hayranları için büyük bir heyecan yaratan bu yapımın da kaliteli bir yapım olması bekleniyor.

Yayın Platformu

Percy Jackson Dizisi, Disney+ platformunda yayınlanacak. Dizi yayın tarihi henüz kesin olarak açıklanmamış olsa da 2022’nin başlarında izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Beklentiler

Percy Jackson dizisi hayranlar arasında oldukça heyecanla bekleniyor. Serinin kitapları geniş bir hayran kitlesi tarafından okunmuş ve çok sevilmişti. Bu nedenle diziden de büyük beklentiler var. En büyük beklenti ise kitapların sadık bir şekilde ekrana yansıtılması. Ayrıca özellikle hayranlar, Percy Jackson karakterinin etkileyici bir şekilde canlandırılmasını bekliyor. Dizinin, kitapların hikayesini ustaca anlatması, geniş bir izleyici kitlesine sahip olması da beklentiler arasında yer alıyor. Dizinin duyurulmasının ardından hayranların sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ise oldukça olumlu görünüyor. Dizinin yayınlanacağı platformda hayranların dizinin ilk bölümünü büyük bir merakla bekleyeceği kesin.

İzleyici Beklentileri

Percy Jackson roman serisinin hayranları, yeni dizi uyarlamasından oldukça heyecanlı. İzleyiciler, kitap serisindeki karakterlerin doğru bir şekilde canlandırıldığını görmek istiyorlar. Özellikle, Ana karakter Percy Jackson’ın doğru bir şekilde tasvir edilmesine öncelik veriliyor. Ayrıca, hikayenin kitaplarda olduğu gibi sadık kalınması ve özellikle fantastik elementlerin etkileyici bir şekilde sunulması bekleniyor. Dizi, hem kitaplarını hem de yazarlarını kendi gibi sevenleri kendine çekmek için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır. Beklentilerin yüksek olmasına rağmen, umarız ki dizi serinin hayranlarını memnun edecektir.

Hayranların Tepkileri

Percy Jackson roman serisi hayranları, yeni bir dizi uyarlaması duyurulduğu için oldukça heyecanlı. Hayranlar, dizinin roman serisini olduğu gibi yansıtması ve karakterlere uygun oyuncuların seçilmesini bekliyor. Yapımcıların kitaplara sadık kalması, işin içine politik doğruculuk katmaması da hayranların beklentileri arasında. Hatta bazı hayranlar, daha önce hiçbir uyarlamada olmayan sahnelerin yer almasını bile umut ediyor. Sosyal medyada hayranların paylaştığı tepkiler, Percy Jackson’ın dünyanın dört bir yanındaki hayran kitlesinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

  • Biri şunları yazmış: “Başrollerdeki genç oyuncular, Percy ve Annabeth hakkındaki düşüncelerimi değiştirdi. Umarım yapım kaliteli olur.”
  • Bir diğeri ise şöyle bir yorumda bulunmuş: “Harika! Hayal ettiğim gibi!”

Yorum yapın