Megane 4 Fiyat Listesi

Renault Megane 4, tasarımı, performansı ve teknolojik özellikleriyle otomobil severlerin dikkatini çeken bir araçtır. Fiyatları ise farklı modellerine ve motor seçeneklerine göre değişmektedir. Megane 4’ün farklı versiyonlarına göre fiyatları ve özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir:

Versiyon Satış Fiyatı Motor Seçenekleri Özellikler
Life xx TL 1.6L / 1.5 dCi xx özellik
Touch xx TL 1.6L / 1.5 dCi xx özellik
Icon xx TL 1.6L / 1.5 dCi xx özellik

Renault Megane 4 fiyat listesi yukarıdaki tabloda belirtilen satış fiyatlarına göre değişmektedir. Farklı modellerin özellikleri, araçta bulunan teknolojik özellikler, yolcu kapasitesi ve performans seçenekleri gibi faktörler de fiyat farklılıklarına neden olabilmektedir. Ayrıca Megane 4, fiyatları ve özellikleri bakımından diğer benzer araçlara göre de dikkat çekmektedir.

Megane 4 Fiyatları

Megane 4 modeli, farklı versiyonlarıyla piyasada yer almaktadır. Bu versiyonlar, özelliklerine göre değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Megane 4’ün Life, Touch ve Icon modelleri bulunmaktadır. Life modeli, standart donanım özellikleriyle en ekonomik fiyat seçeneği olarak sunulmaktadır. Touch modeli, Life modelinden daha geniş bir donanım paketine sahip olmakla birlikte, fiyat açısından da biraz yüksektir. Icon modeli ise en geniş donanım paketine sahip olan Megane 4 modelidir ve bu nedenle de en yüksek fiyat seçeneği olarak satılmaktadır.

  • Life: En ekonomik fiyat seçeneği, standart donanım özellikleri
  • Touch: Life modelinden daha geniş donanım paketi, biraz daha yüksek fiyat seçeneği
  • Icon: En geniş donanım paketi, en yüksek fiyat seçeneği

Farklı motor seçenekleri de fiyat farkını etkilemektedir. Life, Touch ve Icon modellerinde 1.6L ve 1.5 dCi motor seçenekleri sunulmaktadır. Bu motor seçeneklerine göre de fiyatlar değişmektedir.

Model Motor Seçeneği Fiyat
Life 1.6L
Life 1.5 dCi
Touch 1.6L
Touch 1.5 dCi
Icon 1.6L
Icon 1.5 dCi

Megane 4’ün farklı versiyonlarına ve motor seçeneklerine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle, satın almadan önce ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun Megane 4 modelini seçmeniz önemlidir.

Life

Megane 4 modelinin Life versiyonu, iyi donanım seviyesi ile müşterilerin dikkatini çekiyor. 1.6L benzinli motor seçeneği 115 bg güç üretiyor. Bu motor, 6 ileri manuel şanzıman veya EDC otomatik şanzıman seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Megane 4 Life modelinin satış fiyatı, 231.100 TL’den başlıyor. Ancak, 1.5 dCi dizel motor seçeneği ile de tercih edilebiliyor. Bu motorun gücü 110 bg ve 6 ileri manuel şanzıman ile birlikte geliyor. Life dizel versiyonu ise 299.100 TL’den başlayan bir fiyatla müşterilere sunuluyor.

Megane 4 Life versiyonu, birçok standart özelliği içerir. Bunlar arasında, 16 inç alüminyum alaşım jantlar, LED gündüz farları, elektromekanik park freni, otomatik farların yanı sıra hız sabitleme sistemi bulunur. 7 inçlik multimedya ekranı, geri görüş kamerası, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu da standart olarak sunuluyor.

Ayrıca, sürüş güvenliği için çeşitli teknolojiler de mevcuttur. Life modelinde, ABS, AFU (Acil Fren Destek Sistemi) ve ESP (Elektronik Denge Programı) standart olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte, lastik basınç kontrol sistemi (TPMS) ve acil durum fren ışığı gibi teknolojiler de mevcuttur.

Life 1.6L Life 1.5 dCi
231.100 TL 299.100 TL
115 bg güç 110 bg güç
6 ileri manuel/EDC otomatik şanzıman 6 ileri manuel şanzıman

Life 1.6L

Megane 4’ün Life modeli 1.6L motor seçeneğiyle sunulur. Bu seçenekte 115 beygir gücü ve 156 Nm tork sunan 4 silindirli bir benzinli motor bulunur. Bu motor, 6 ileri manuel şanzımanla eşleştirilir ve ortalama olarak 100 km’de ortalama 5.9L yakıt tüketir. Life 1.6L modeli, kullanışlı özellikleri, ferah iç mekanı ve çekici tasarımı sayesinde oldukça popülerdir.

Life 1.6L Fiyat Özellikler
Life 1.6L 139.900 TL – 16″ çelik jantlar
– Manuel klima
– Yol bilgisayarı
– Elektrikli ön camlar
– Sis farları
– Gizli bagaj bölmesi

Life 1.6L modeli, 139.900 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilir. Bu fiyata 16″ çelik jantlar, yol bilgisayarı, gizli bagaj bölmesi gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, manuel klima, elektrikli ön camlar ve sis farları gibi standart özellikler de bu modelde bulunur.

Life 1.5 dCi

Megane 4 Life modelinde yer alan 1.5 dCi motor seçeneği, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Bu modelde bulunan motor, 110 beygir güç üretiyor ve 250 Nm tork sağlıyor.

Maksimum Hız 190 km/s
0-100 km/s Hızlanma Süresi 11.3 saniye
Şehir İçi Yakıt Tüketimi 4.1 lt/100 km
Dışarıda Yakıt Tüketimi 3.0 lt/100 km
Kombine Yakıt Tüketimi 3.4 lt/100 km

Megane 4 Life 1.5 dCi motor seçeneği için belirtilen satış fiyatı, Aralık 2021 itibariyle 260.000 TL’dir. Bunun yanı sıra, bu modelde yer alan özellikler arasında otomatik klima, navigasyon sistemi, geri görüş kamerası ve 7 inçlik dokunmatik ekran gibi özellikler yer alır.

Touch

Megane 4 Touch modeli, Renault’un en popüler araçlarından biridir. Hem tasarımı hem de teknik özellikleri ile dikkat çekmektedir. Megane 4 Touch modelinin satış fiyatı 150.000 TL ile 200.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat, aracın sunduğu teknik özelliklerle oldukça uyumlu bir seviyededir.

Megane 4 Touch modelinde bulunan motor seçenekleri de oldukça çeşitlidir. 1.6L motor seçeneğine sahip olan Touch modeli, 115 beygir gücünde bir performans sunmaktadır. Bunun yanı sıra araç, 0’dan 100 km/s hıza 13.5 saniyede ulaşabilmektedir. Touch modelinde ayrıca 1.5 dCi motor seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenekte araç 90 beygir gücüne sahip olup 0’dan 100 km/s hıza ulaşmak için 12.3 saniyeye ihtiyaç duymaktadır.

Megane 4 Touch modelinde bulunan teknolojik özellikler de oldukça dikkat çekicidir. Aracın multimedya sistemi, 7 inçlik bir dokunmatik ekran ile kontrol edilmektedir. Ayrıca araçta geri görüş kamerası, otomatik klima, hız sabitleyici ve sınırlayıcı, elektrikli park freni ve LED gündüz farları gibi özellikler de bulunmaktadır.

Megane 4 Touch modeli, sunduğu teknik özellikler ile dikkat çekmektedir. Hem fiyatı hem de performansı ile araç tutkunları tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Touch 1.6L

Megane 4 Touch modeli, 1.6L motor seçeneğiyle birlikte sunulmaktadır. Bu motor seçeneği, 115 beygir gücüne ve 5 ileri manuel şanzımana sahiptir. Arabanın ileri teknolojisi ve konforu, sürüş keyfinizi artıracaktır. Touch 1.6L modelinin satış fiyatları, 176.200 TL’den başlamaktadır. Megane 4 Touch modelinde ise; uyarlanabilir hız sabitleyici, otomatik farlar, elektronik el freni ve lastik basınç sensörleri gibi özellikler standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca, geri görüş kamerası da bulunmaktadır, böylece park etmek daha kolay ve güvenli hale gelir.

Touch 1.5 dCi

Megane 4 Touch modeli, 1.5 dCi motor seçeneği ile de sunulmaktadır. Bu modelin satış fiyatı, 166.800 TL olarak belirlenmiştir. Touch 1.5 dCi, 110 beygir gücü üreten motoruyla oldukça yüksek bir performans sunar. Ayrıca 6 ileri manuel şanzımana ve stop-start teknolojisine sahiptir. Yakıt tüketimi açısından da oldukça avantajlı olan Touch 1.5 dCi, 100 km’de ortalama 3,9 litre yakıt tüketir. Araçta ayrıca geri görüş kamerası, otomatik klima, LED farlar, 8.7 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi ve 17 inç siyah alaşım jantlar gibi özellikler bulunmaktadır.

Icon

Megane 4 Icon modeli, diğer versiyonlara göre daha yüksek bir fiyatla satışa sunulmaktadır. İkonik tasarımı ve üstün teknik özellikleriyle beklentileri karşılayan bir otomobildir. İkon modelinde 1.6L benzinli ve 1.5L dCi dizel motor seçenekleri bulunmaktadır.

MODEL MOTOR PERFORMANS FİYAT
Icon 1.6L 1.6L Benzinli 0-100 km/saat: 9.5 saniye 130,000 TL
Icon 1.5 dCi 1.5L Dizel 0-100 km/saat: 11 saniye 140,000 TL

İkon modelinde LED farlar, daha büyük jantlar ve arka park sensörleri gibi birçok ek özellik standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca, otomatik vites seçeneği de mevcuttur. İkon modeli, Megane 4 serisinin en üst seviye aracı olarak kaliteli bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Icon 1.6L

Megane 4 Icon modelinin Premium donanım seçeneği olan Icon 1.6L motor seçeneği, yüksek performansı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. Bu modelin satış fiyatı 224.500 TL’ye denk geliyor. İç ve dış tasarımında sportif detaylar bulunan aracın özellikleri arasında 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, 8.7 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, geri görüş kamerası, Bluetooth bağlantısı, 7 renkli ambiyans aydınlatması, otomatik park asistanı ve elektronik park freni yer alıyor.

Megane 4 Icon 1.6L, 1.6 litrelik benzinli motoru ile 205 HP güç üretiyor ve 7 ileri çift kavramalı vites sistemi ile donatılmıştır. Bu motor seçeneği ile 0-100 km/s hıza sadece 7.1 saniyede ulaşabilirsiniz.

Model Fiyat Özellikler
Megane 4 Icon 1.6L 224.500 TL 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, 8.7 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, geri görüş kamerası, Bluetooth bağlantısı, 7 renkli ambiyans aydınlatması, otomatik park asistanı ve elektronik park freni

Megane 4 Icon 1.6L modeli, birçok teknolojik özelliğin yanı sıra güçlü ve performanslı bir motor sunarak sürüş keyfinizi arttırıyor. Bu araç, lüks ve sportif birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Icon 1.6L modeli, Megane 4 modelinin diğer versiyonlarından farklı diğer özelliklere de sahiptir.

Icon 1.5 dCi

Megane 4’ün Icon modelindeki 1.5 dCi motor seçeneği, gücüne oranla oldukça düşük yakıt tüketimine sahip. Bu nedenle, düşük yakıt maliyetleri ile daha tasarruflu bir sürüş deneyimi sunar. Icon 1.5 dCi’da 7 inçlik dokunmatik ekran, LED gündüz farları, arka park sensörü, otomatik çift bölgeli klima ve geri görüş kamerası gibi birçok standart özellik bulunabilir. Bunun yanı sıra, üst sınıf bir deneyim için “R-Link 2” multimedya sistemi, BOSE ses sistemi ve deri döşeme gibi opsiyonel özellikler de mevcuttur. Icon 1.5 dCi’nin satış fiyatı 141.800 TL’den başlamaktadır.

Fiyat Karşılaştırması

Megane 4, kaliteli bir sürüş deneyimi sunan, şık tasarımı ve teknik özellikleriyle öne çıkan bir araç. Ancak, satın almadan önce diğer benzer araçlarla karşılaştırarak fiyatlarını gözden geçirmekte fayda var. Karşılaştırma yaptığımızda, Megane 4’ün fiyatının diğer benzer araçlara göre biraz daha yüksek olduğunu söylemek mümkün. Ancak, Megane 4’ün sunduğu teknik özellikler ve donanımlar, fiyat farkını da açıklıyor. Mesela, daha uygun fiyatlı bir araçta bulunmayacak özelliklerin Megane 4’te standart olarak sunulması tercih edilmesinde önemli bir etken olabilir.

İşte birkaç örnek; Honda Civic veya Ford Focus, Megane 4 ile benzer fiyat aralıklarında bulunurken, Megane 4’ün daha yüksek güç ve tork çıkışı, daha fazla donanım seçeneği ve geniş iç hacim sunması dikkat çekici. Yine benzer fiyatlara sahip Seat Leon ve VW Golf, Megane 4’e kıyasla daha az güç çıkışı ve daha az donanım seçeneği sunuyor.

Ancak, Mazda 3, biraz daha düşük bir fiyat aralığında bulunurken, yine Megane 4’e benzer özellik ve donanım seçenekleri sunuyor. Sonuç olarak, Megane 4, fiyatları biraz diğer benzer araçlardan yüksek olsa da teknik özellikleri ve donanım seçenekleri nedeniyle tercih edilebilir bir araç olmaya devam ediyor.

Sonuç

Megane 4, Renault’un kompakt araç segmentindeki iddialı modellerinden biridir. Life, Touch ve Icon olmak üzere üç farklı donanım seviyesi mevcuttur. Farklı motor seçenekleriyle sunulan modellerin fiyatları da değişiklik gösterir. Life modelinin satış fiyatı 197.000 TL, Touch modeli 234.000 TL ve Icon modeli ise 272.000 TL’dir. 1.6L ve 1.5 dCi olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle sunulan Megane 4, yol tutuşu ve performans açısından da oldukça iddialıdır. Ayrıca tüm modellerinde yüksek güvenlik standartlarına uygun olarak tasarlanmış özellikleri bulunmaktadır. Megane 4, fiyat aralığına göre diğer benzer araçlara göre oldukça rekabetçi bir konumdadır.

Yorum yapın