Instagram Video Edit Programları

Instagram hikayeleriniz ve videolarınız artık sadece filtrelere bağımlı değil! Video düzenleme programları sayesinde videolarınızda daha yaratıcı ve ilgi çekici işler yapabilirsiniz. Bu yazıda, Instagram hikayeleri için özel olarak tasarlanmış ücretsiz video editörleriyle birlikte daha profesyonel uygulamaları da içeren en iyi video editörleri hakkında bilgi vereceğiz.

İşinizi kolaylaştırmak için, her bir videonun özelliklerinden bahsetmek için her bir uygulamayı farklı bir başlık altında inceleyeceğiz. Umarız bu yazı, videolarınızı daha ilgi çekici ve profesyonel hale getirmenize yardımcı olur!

Instagram hikayeleri için özel olarak tasarlanan InShot, çeşitli filtrelerle videolarınıza renk katabileceğiniz, kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip bir uygulamadır. Videolarınıza müzik eklemek, metin eklemek ve hatta videonuzu kırpıp bir arada paylaşmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir uygulamadır.

KineMaster, profesyonel video düzenleme özellikleri sunar ve harika efektler, geçişler ve müziklerle videolarınıza canlılık kazandırabilirsiniz. Veya hatta videonuzdaki arka planları değiştirerek farklı ortamlarda çekilmiş gibi görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca, aksiyon dolu sahnelerde yavaş çekim efektleri oluşturmak için slow motion seçeneği de mevcuttur.

Quik, GoPro tarafından geliştirilmiş bir uygulama olup, videolarınıza hızlı ve kolay bir şekilde efektler, müzikler ve başlıklar ekleyebileceğiniz bir uygulamadır. Auto Editing özelliği ile uygulama, videolarınızı kendi kendine düzenleyerek size zaman kazandırabilir. Ayrıca, videolarınızdaki çekimler arasında akıcı geçişler oluşturarak kesintisiz bir videonun keyfini çıkarmanızı sağlayan Smart Cuts özelliği de mevcuttur.

Mobil düzenleme programları arasında en popülerlerinden biri olan Premiere Rush, video düzenleme becerileri konusunda deneyimli kullanıcılar için harika bir seçenek. Adobe Premiere Rush, videolarınız için birden fazla video ve ses parçası ekleyip, düzenlemenize olanak sağlar ve farklı aygıtlardan aynı projelerde düzenlemeler yapmanızı sağlayan bulut senkronizasyon özelliği ile gelir.

InShot

InShot, Instagram hikayeleri için özel olarak tasarlanmış bir video editörüdür. Bu uygulama sayesinde çeşitli filtrelerle videolarınızı renklendirebilir ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Uygulama, kolay ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Kullanıcı dostu arayüzüyle videolarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, videolarınızda müzik ve metin ekleme gibi özellikler de sunmaktadır. İnShot’un bir diğer avantajı, videolarınızı farklı boyutlarda kırparak sosyal medya platformlarına uygun hale getirebilmenizdir.

KineMaster

KineMaster, profesyonel video düzenleme özellikleri ile videolarınıza canlılık kazandırabilmenize olanak sağlayan ücretli bir uygulamadır. Çok sayıda harika efekt, geçiş ve müzik seçeneği sunar. Ayrıca, Green Screen özelliği sayesinde videolarınızda arka planları değiştirerek farklı ortamlarda çekilmiş gibi görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Slow Motion özelliği ile video açılış, kapanış veya aksiyon sahnelerinde yavaş çekim efektleri oluşturabilirsiniz. KineMaster, tüm profesyonel özelliklerine rağmen kolay ve kullanışlı bir arayüze sahiptir.

Green Screen

KineMaster’un en iyi özelliklerinden biri, videolarınıza farklı ortamlar eklemenizi sağlayan Green Screen özelliğidir. Bu özellik sayesinde videolarınızdaki arka planları kaldırarak yerine istediğiniz herhangi bir görüntüyü ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir bahçede çektiğiniz bir videoyu alıp, kumsalda çekilmiş gibi görüntülemek isterseniz, Green Screen özelliği bunu mümkün kılar.

Bu özellik, çektiğiniz videoları daha yaratıcı hale getirirken, birçok uygulamada bulunmayan profesyonel bir özelliktir. Green Screen özelliği, KineMaster’ı diğer video editörlerinden ayıran benzersiz özelliklerden sadece biridir.

Slow Motion

KineMaster, Instagram videolarında yavaş çekim efektleri oluşturmanıza olanak tanıyan bir özellik sunar. Bu özellik sayesinde videolarınızda açılış, kapanış ya da aksiyon sahnelerinde yüksek kaliteli yavaş çekim efektleri oluşturabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan Slow Motion özelliği, videolarınızın daha dramatik ve etkileyici olmasına yardımcı olur.

Quik

GoPro, Quik uygulamasıyla videolarınızı daha ilgi çekici hale getirmenizi sağlıyor. Siz de videolarınızı özelleştirmek istiyorsanız, Quik uygulamasını kullanarak videolarınıza hızlı ve kolay bir şekilde efektler, müzikler ve başlıklar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Quik’te bulunan Auto Editing özelliği sayesinde uygulama, videolarınızı kendi kendine düzenleyerek size zaman kazandırır. Quik’in Smart Cuts özelliği de videolarınızdaki çekimler arasında akıcı geçişler oluşturarak kesintisiz bir video izleme deneyimi yaşamanızı sağlar.

Quik uygulaması düzenlenmiş bir videoyu hızlıca paylaşmanıza olanak tanıyan bir ara yüze sahip. Uygulama aynı zamanda birkaç klip veya fotoğraftan kolayca bir video derlemek için de kullanılabilir. Uygulama, yüzlerce müzik seçeneği ve ayrıca her klip için ayrı düzenleme seçenekleri sunar. Bu sayede, videolarınızı tamamen özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, Quik’in GoPro ile birleştirilmesi, GoPro kameralarından direkt olarak video aktarmanızı sağlar. Bu özellik sayesinde, sadece birkaç dokunuşla harika videolar oluşturabilirsiniz. Quik, videolarınızı 1080p’den 4K’ya kadar optimize edebilir.

Bir başka özellik de, QuickStories. Bu özellik, GoPro’nuzdaki videoları otomatik olarak indirir ve ardından Quik’teki şablonlarla harmanlar. Bunun sonucunda, videolarınızı otomatik olarak harika videolar haline getirir.

Auto Editing

Quik uygulamasının en dikkat çekici özelliği Auto Editing seçeneğidir. Bu özellik sayesinde, uygulama videolarınızı kendi kendine düzenleyerek size zaman kazandırır. Sadece videolarınızı seçin ve uygulama gerisini kendisi halledecektir. Quik, kendi müzik kitaplığından müzikler seçer ve videonuzu müzikle senkronize eder. Ayrıca, uygulama videolarınızı analiz ederek öne çıkan anları tanımlayacak ve onları videonuzda vurgulayacaktır. Bu özelliği kullanarak, videolarınızı hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Smart Cuts

Quik uygulamasının Smart Cuts özelliği, videolarınızdaki çekimler arasındaki geçişleri akıcı bir şekilde yaparak daha profesyonel bir görünüm sağlar. Bu özellik sayesinde videolarınızda kesintisiz bir akış oluşturabilir, izleyicilerin dikkatini çekebilirsiniz. Akıcı geçişlerin yanı sıra Quik’in diğer özellikleriyle birleştirerek videolarınızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Uygulama, videolarınızı kendi kendine düzenleyebilen Auto Editing özelliğiyle de zaman kazandırır. Quik’in Smart Cuts özelliği, sadece etkileyici videolar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda video düzenleme sürecinizi de hızlandırır.

Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush, video düzenleme dünyasında en popüler seçeneklerden biri. Mobil cihazınızda harika videolar düzenlemek için tasarlanmıştır. Adobe Premiere Rush, videolarınız için birden fazla video ve ses parçası ekleyerek, profillerinize uyacak şekilde düzenlemenize olanak sağlar.

Bununla birlikte, Adobe Premiere Rush bulut senkronizasyon özelliği ile gelir. Bu özellikle farklı aygıtlardan aynı projelerde düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Bu özellik, videolarınız için farklı ayarlar opsiyonunu da sunmaktadır. Adobe Premiere Rush ile videolarınızı, sadece cebinize sığacak boyutlara düzenleyebilirsiniz.

  • Mobil düzenleme programları arasında en popülerleri arasında yer alır.
  • Birden fazla video ve ses parçası ekleyerek profesyonel şekilde düzenleyebilirsiniz.
  • Bulut senkronizasyon özelliği sayesinde farklı aygıtlardan aynı projelerde çalışabilirsiniz.

Multiple Tracks

Adobe Premiere Rush’un en büyük avantajı, birden fazla video ve ses parçası ekleyebilmenizi ve bu parçaları düzenleyebilmenizi sağlamasıdır. Bu özellik sayesinde, videolarınıza çektiğiniz farklı açılardan kaydedilen görüntüleri kolayca birleştirebilir, birden fazla sesi senkronize edebilirsiniz. Ayrıca, her bir parçayı ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz. Örneğin, müzik parçanızın ses seviyesini düşürmek veya arkaplan sesini tamamen kapatmak gibi. Premiere Rush ayrıca, müzik dosyalarınızı videonuza entegre etmek için kullanabileceğiniz geniş bir ses kütüphanesine sahiptir.

Sync Option

Adobe Premiere Rush’un en dikkat çekici özelliklerinden biri, farklı aygıtlardan aynı projelerde düzenlemeler yapmanıza olanak tanıyan bulut senkronizasyon özelliğidir. Bu özellik sayesinde, projenize tabletinizden başlayıp, telefonunuzda düzenlemeye devam edebilirsiniz. Premiere Rush, senkronizasyon işleminin hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için Adobe Creative Cloud’u kullanmaktadır.

Yorum yapın