Honda CR-V 2021 Fiyatları

Honda CR-V 2021 modeli Türkiye’de satışa sunuldu! Araç, 1.5L DOHC benzinli ve 2.0L DOHC benzinli motor seçenekleri ile geliyor. 1.5L DOHC benzinli motor seçeneği, 6 ileri manuel veya CVT şanzımanla kullanılabiliyor ve şehir içinde 23 mil/saat, şehir dışında 29 mil/saat yakıt tüketimi sunuyor. 2.0L DOHC benzinli motor seçeneği ise sadece CVT şanzımanla kullanılabiliyor ve şehir içinde 21 mil/saat, şehir dışında 28 mil/saat yakıt tüketimi sunuyor. Honda CR-V, 8 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor ve fiyatları 300.000 TL’den başlıyor. Araç, geniş iç hacmi, konforlu koltukları ve yüksek teknoloji özellikleriyle hem sürücü hem de yolcular için ideal bir seçenek olabilir.

Giriş

Honda CR-V, otomobil endüstrisinde en çok tercih edilen araçlardan biridir. Hem iç hem de dış tasarımı, birçok otomobil severin dikkatini çekmektedir. Ayrıca aracın yüksek sürüş performansı, kullanıcılarını tatmin etmektedir. Bu faktörler, Honda CR-V’yi cazip hale getirir. Otomobil endüstrisindeki tartışmalara rağmen, Honda CR-V’nin kaliteli özellikleri sayesinde standartlarını koruyabilmesi, sektördeki diğer araçlardan sıyrılmasını sağlar.

Motor ve Yakıt Tüketimi

Honda CR-V, performansı ve yakıt verimliliği açısından oldukça iddialı bir araçtır. Aracın güçlendirilmiş turboşarjlı VTEC motoru ve 4 silindirli direk enjeksiyon teknolojisi, sürüş keyfini arttırırken aynı zamanda yakıt tüketimini de minimize ediyor.

23 şehir içi ve 29 yol dışı mil/saat hızlarda harcadığı yakıt ile Honda CR-V, oldukça verimli bir araç olarak dikkat çekiyor. Yüksek performansı sayesinde aracın sürüş keyfi artar, uzun mesafelerde dahi yakıt tüketiminden tasarruf sağlanır.

Bu özellikler sayesinde Honda CR-V, otomobil endüstrisindeki en popüler araçlardan biri olmaya devam ediyor.

Motor Seçenekleri

Honda CR-V’nin motor seçenekleri arasında hem performans hem de yakıt ekonomisi açısından tercih edilebilecek iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar, 1.5 litre hacimli DOHC benzinli motor ve 2.0 litre hacimli DOHC benzinli motorlardır. Her iki motor da güçlü performans sunarken, aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlar.

1.5 litre hacimli motor, 174 PS güç ve 220 Nm tork üretir. 6 ileri manuel veya CVT şanzıman ile kullanılabilir. Yakıt tüketimi şehir içinde 23 mil/saat ve şehir dışında 29 mil/saattir.

2.0 litre hacimli motor ise 155 PS güç ve 190 Nm tork üretir. Sadece CVT şanzımanla kullanılabilir. Yakıt tüketimi şehir içinde 21 mil/saat ve şehir dışında 28 mil/saattir. Hangi seçeneğin tercih edileceği, tüketicinin ihtiyacına ve tercihine bağlı olarak değişebilir.

1.5L DOHC Benzinli Motor

Honda CR-V’de kullanılan 1.5 litre DOHC benzinli motor, 174 PS güç ve 220 Nm tork sağlar. Bu güçlü motor, 6 ileri manuel ve CVT şanzıman ile kullanılabilir. Yakıt tüketimi ise oldukça ekonomik seviyelerdedir. Şehir içi tüketim değeri 23 mil/saatken, şehir dışında 29 mil/saattir. Hem güçlü hem de yakıt tasarruflu motor seçeneği ile Honda CR-V, otomobilseverlerin beklentilerini karşılamayı başarıyor.

2.0L DOHC Benzinli Motor

Kendine özgü bir sese sahip olan 2.0 litrelik DOHC benzinli motor, 155 PS güç üretirken, 190 Nm tork sağlar. Bu motor yalnızca CVT şanzımanla kullanılabilse de, çekiş gücü oldukça tatmin edicidir. Yakıt verimliliği de oldukça makuldür. Şehir içi sürüşlerde 21 mil/saat yakıt tüketimi sunarken, şehir dışındaki sürüşlerde bu oran 28 mil/saate kadar yükselir. Bu sebeple, Honda CR-V 2021 modeli için yakıt verimliliği, oldukça önemli bir faktördür ve bu motor seçeneği de müşterilerin tercihleri arasında yüksek bir oranda yer almaktadır.

Dış Tasarım

Honda CR-V’nin dış tasarımı oldukça sade ve modern bir görünüme sahiptir. Aracın 8 farklı renk seçeneği mevcuttur. Beyaz, siyah, metalik gri ve koyu mavi gibi renklerle harmanlanan tasarım, otomobilin aerodinamik özelliklerini de iyileştirir. Yeni tasarımı aracın güçlü tarzını da vurgular ve dikkat çekici bir görünüm sağlar. Ayrıca CR-V’nin zarif görüntüsü, otomobilin fonksiyonelliğiyle birleşerek, çağdaş ve akıcı bir görünüm sunar.

İç Tasarım ve Özellikler

Honda CR-V’nin iç tasarımı, oldukça rahat ve modern bir yapıya sahiptir. Geniş iç hacmi sayesinde, yolcular için bolca baş ve ayak mesafesi sunar. Koltuklar konforlu ve deri kaplıdır. Ayrıca araçta, yüksek teknolojik özellikler de bulunmaktadır. 7-inçlik dokunmatik ekrana sahip Honda Connect infotainment sistemiyle, müzik, navigasyon ve araç ayarlarına kolaylıkla erişilebilir. Geri görüş kamerası da aracın arkasını kolayca görebilmenizi sağlar. Honda SENSING sistemiyle beraber, adaptif hız sabitleme sistemi, şerit takip asistanı, çarpışma önleme sistemi gibi özellikler de mevcuttur. Otomatik klima kontrolü ve anahtarlı giriş de aracın iç özelliklerinden bazılarıdır.

Koltuk ve Depolama Alanı

Honda CR-V, geniş bir iç mekana sahiptir ve yolcular için bolca baş ve ayak mesafesi sunar. Arka koltuklar kolayca yatırılabilir, bu sayede geniş bir yükleme alanı oluşur. Arka koltukların yatırılma aşaması basittir ve az bir çaba ile koltuklar yatak haline getirilebilir. Böylece, araçta çocuklarınızla birlikte uzun yolculukların tadını çıkarabileceksiniz.

Ayrıca, arka koltukların alt kısmında bulunan gizli bir saklama bölmesi var. Bu bölme, küçük değerli eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir güvenlik alanıdır. Direksiyonun arkasında bulunan konsol ise yine, küçük eşyaları koymak için rahat bir depolama alanı sağlar.

Aracın bagaj hacmi de oldukça geniştir. 5 yolcu ile kullanıldığında, aracın bagaj hacmi 561 litredir. Arka koltukların yatırılmasıyla birlikte bu alan 1.756 litreye kadar genişletilebilir. Bu sayede, büyük eşyalarınızı ve bagajınızı rahatça taşıyabilirsiniz.

Sürücü Yardımı Teknolojileri

Honda CR-V, sürücü yardımı teknolojileri konusunda da oldukça güçlü bir araçtır. Honda SENSING™ teknolojisini kullanarak sürücüye birçok yardımcı özellik sunar. Bunların arasında adaptif hız sabitleme sistemi, şerit takip asistanı, çarpışma önleme sistemi gibi güvenlik özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca, trafik işareti tanıma özelliği sayesinde sürücü, trafik işaretlerinin tanımlanması ve hız sınırlamalarının takibi konusunda da destek alır. Honda CR-V, sürüş konforunu artırmak için tasarlanmış bu özellikleriyle sürücülere güvende bir sürüş deneyimi sunar.

Yorum yapın