Black Pink Grubu

Black Pink, Güney Koreli bir kız müzik grubudur. YG Entertainment tarafından kurulan grup, 2016 yılında çıkış yapmıştır. İlk albümleri Square One ile popülerliğini arttıran Black Pink, sonrasında birçok hit şarkıya imza atmıştır. Grubun üyeleri Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa’dır. Black Pink’in tarzı, müzikal çeşitliliği ve sahne performansları ile popüler bir grup haline gelmiştir. Grubun en popüler şarkıları arasında ‘Whistle’, ‘Playing with Fire’, ‘Kill This Love’, ‘How You Like That’ ve ‘Ice Cream’ yer almaktadır.

  • Tarihçe
  • Üyeler
  • Albümleri
  • Ödülleri
  • Tepkileri

Tarihçe

Black Pink grubu, 2016 yılında YG Entertainment tarafından kurulmuştur. Grup, ünlü K-Pop grupları Big Bang ve 2NE1’in ardından şirketin çıkardığı ilk kız grubudur. Kuruluşundan kısa bir süre sonra, Black Pink ilk teklisi “Square One” ile çıkışını yaptı. Şarkıları “Whistle” ve “Boombayah”, müzik listelerinde zirveye oturarak büyük beğeni topladı. Daha sonra geniş kitlelere ulaşmak için uluslararası turnelere çıktılar.

Black Pink grubu, diğer gruplardan farklı olarak, dört üyesi ile oldukça küçük bir kadrodan oluşuyor. Grubun üyeleri: Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa. Her biri kendi benzersiz kişilikleri ve yetenekleriyle gruba renk katıyorlar. Müzik kliplerinde, başarılarından dolayı, bazen diğer ünlü isimlerin de yer aldığı görülüyor.

Grubun ilk albümü “Square One”, 2016 yılında piyasaya sürüldü. Albüm, birbirinden başarılı şarkıları içeriyordu ve Black Pink’in hızlı çıkışını sağladı. 2019 yılında, grubun “Kill This Love” adlı son albümü yayınlandı ve çıkış şarkısı İngilizce bir şarkı olan “Kill This Love” büyük başarı yakaladı. Müzik klipleri, YouTube rekorları kırarak, milyarlarca kez izlendi.

Black Pink grubunun müzik dünyasındaki başarıları, onları Koreli kız grupları arasında en başarılı ve popüler olanlardan biri haline getirdi. Grup, geniş bir hayran kitlesine sahip ve dünya genelinde Tüzük Listelerinde en üst sıralarda yer aldı. Bugünlerde de, Black Pink grubu, kariyerlerine devam ediyor ve müzik dünyasında sık sık adından söz ettiriyor.

Üyeler

Black Pink grubu, üyesi olduğu dönemde birçok başarıya imza atmış olan dört kadından oluşmaktadır: Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa. Jisoo, yerel bir müzik şirketinin bir şarkı yarışması için açıklandıktan sonra SM Entertainment ile bir sözleşme imzaladı. Jennie, 2012 yılında YG Entertainment’in stajyer programına kabul edildi ve 2016 yılında Black Pink grubunun üyesi olarak çıkış yaptı. Rosé, 2012 yılında Avustralya’ya ailesiyle birlikte göç ederken YG Entertainment tarafından keşfedildi ve 2016 yılında Black Pink grubuna katıldı. Lisa, Taylandlı bir stajyer olarak, 2010 yılında YG Entertainment’in eğitim programına katıldı ve 2016 yılında Black Pink grubunun bir üyesi oldu.

Jisoo

Jisoo, Black Pink grubunun en büyük ülkelerinden biri olan Güney Kore’de 3 Ocak 1995’te doğdu. Gerçek adı Kim Ji-soo dur. 16 yaşındayken YG Entertainment şirketi tarafından keşfedildi ve 2016 yılında Black Pink grubunun bir üyesi olarak çıkış yaptı. Jisoo, sadece şarkı söylemekle kalmayıp sahne performansları ve oyunculuk becerileriyle de dikkat çekiyor. Ayrıca, Birçok popüler şarkıda vokal olarak yer aldı. İlk televizyon deneyimini Together is a Way to Do It adlı bir drama serisinde yaptı ve daha sonra The Producers adlı bir dizi ile oyunculuk kariyerini sürdürdü. Jisoo, Black Pink grubunun alkışlanan vokallerinden biridir ve performanslarıyla izleyicileri büyülemeyi başarıyor.

Yorum yapın